Dikey Geçiş Kayıt Bilgileri

2014 DİKEY GEÇİŞ KAYIT BİLGİLERİ
 
      2014 DGS yerleştirmeleri sonucunda Üniversitemize kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Öğrencilerimizin ÖSYM tarafından açıklanacak kayıt tarihleri arasında kayıt için gerekli belgeler ile birlikte Mevlana Üniversitesine bizzat gelmeleri gerekmektedir. Kayıtlar sabah 09:00’da başlayıp 17:00’a kadar devam edecektir.
Kayıt İçin Gerekli Belgeler
 • Ön Lisans diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.
 • Onaylı transkript (Not dökümü)
 • Transkriptte yer alan derslerin onaylı ders içerikleri
 • 2 adet önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi. (Bir tanesi Öğrenci Kimlik Kartı için banka tarafından alınacaktır.) (Nüfus Cüzdanınızın aslını yanınızda bulundurunuz.)
 • Öğrencinin yerleştirildiğine dair 2014 DGS Yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı,
 • 6 adet 4.5x 6 cm boyutunda fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.) Polaroid ve fotokopi resim kabul edilmeyecektir.
 • %50 Burslu, %25 Burslu ve Ücretli kontenjanlara kayıt yaptıracak olan öğrenciler için ücret ödendiğine dair belge, (Ücret ödemeleri ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda bulunmaktadır.)
 • Erkek öğrencilerin Askerlik durumu ile alakalı, Milli Savunma Bakanlığı Bilgi Sisteminden Yapılan İlanda "1993 (dahil) ve daha genç (1994, 1995, 1996...) doğumluların askerlik durumları sorgulanmadan kayıt yapılmasında sakınca bulunmamaktadır" denilmektedir. Buna göre, 1992 (dahil) ve daha büyük (1991, 1990, 1989…) doğumlu öğrencilerimizin Askerlik Şubelerinden belge getirmeleri zorunludur. Bu belge olmadan kayıt işlemi yapılsa dahi eğitime devam edemeyeceklerdir. 29 Yaş sınırında olan öğrencilerimizin askerlikleri askerlik şubeleri tarafından tecil edilmiş ise üniversitemiz tarafından tecil belgeleri alınarak, askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi halinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki öğrencilerin kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir.
 
     Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir. 
   
     Kayıtla İlgili Önemli Hatırlatmalar 
 • Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
 • Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.
 • Belgeler eksik veya tahrifatlı ise kayıt yapılmış olsa dahi iptal edilir.
 • Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
 • Üniversitemiz, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya
  yetkilidir.
  
%50 Burslu, %25 Burslu veya
Ücretli Kontenjanları Kazanan Öğrencilerimiz İçin
Ücret Tahsilatı ve Banka İşlemleri

     Ücret tahsilatları banka sisteminden yapılacaktır.
 
ÖDEME SEÇENEKLERİ
 
     1) Yıllık Peşin Ödeme Seçeneği:  Peşin ödeme yapmak isteyen velilerimiz dekontun açıklama kısmına öğrencinin TC Kimlik Numarası, Adını, Soyadını ve Bölümünü belirtmelidirler. Eğitim ücretinin %5 indirimi hesaplanarak aşağıda verilen banka hesap numaralarımıza yatırılabilir. Ödeme yapıldığına dair dekontun bir nüshası kayıt tarihleri içerisinde Mali İşler Daire Başkanlığına teslim edilmelidir.
 
     Bank Asya IBAN             : TR 3700 2080 0009 0099 9000 0001
     Garanti Bankası IBAN     : TR 1400 0620 0079 0000 0629 9094
     Akbank IBAN                   : TR 5000 0460 0917 8880 0016 1358
 
     2) Üniversitemize gelerek Kredi Kartı İle Taksitli Ödeme Seçeneği: Taksitli ödemelerde mevzuat gereği en fazla 9 taksit uygulaması esastır.
     
     Kredi Kartına Taksitle Ödeme: Eğitim Ücretinin yıllık ücreti kadar limitlerinin yeterli olması halinde BANKASYA, BONUS, CARDFİNANS, AXESS, WORLD, MAXIMUM ve Halkbank PARAF kartlarına 9 taksit yapılabilmektedir. Adı geçen kredi kartlarına sahip velilerimiz, üniversitemize gelerek kartlarından, limitlerinin yeterli olması halinde yıllık eğitim ücretini mevzuat gereği en fazla 9 taksitte ödeyebilirler.
 
     NOT: Taksitlendirme yaptıracak öğrencilerimiz, işlem yaptıracakları kredi kartlarını mutlaka yanlarında bulundurmalıdır.
      
     3) OTS (Otomatik Tahsilat Sistemi ): Yukarıdaki kartlardan herhangi birisinin velilerimizde olmaması halinde, BANKASYA tarafından  OTS (Otomatik Tahsilat Sistemi) ile velimiz üzerine tanımlanan cari hesap üzerinden oluşturulacak limit ile eğitim ücreti taksitlendirilmektedir. Ancak bu işlemin olabilmesi için velimizin herhangi bir Bankacılıkla ilgili problemi olmaması gerekmektedir. Velilerimiz bu işlemi tüm BANKASYA şubelerinden, üniversitemize gelmeden gerçekleştirebileceklerdir.
 
Bankanın başvuru sırasında İsteyeceği evraklar:
 1. Kefilin/Velinin Nüfus Cüzdanı fotokopisi, TC Kimlik numarası.
 2. Kefilin/Velinin Gelir belgesi.
 3. Ücretli ise; bağlı olduğu iş yerince düzenlenmiş son aya ait maaş bordrosu veya şirket yetkililerince imzalanmış maaşını belirten şirket yazısı ve şirket imza sirküleri.
 4. Emekli ise; son aya ait emekli maaşının yer aldığı hesap cüzdanı fotokopisi, varsa ek gelirine ait belgeler (başka banka hesap cüzdanı fotokopisi, kira kontratı, vergi levhası fotokopisi, vb).
 5. Serbest meslek sahibi ise; son vergi levhası fotokopisi, sermaye şirketi ortakları için şirket imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi.
 6. Gayrimenkul geliri olanlar için kira kontratı ile tapu fotokopisi.
 7. Çiftçi olanlar için çiftçilik belgesi.
 8. Öğrencinin Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 9. TC Kimlik numarası
 
     4) Üniversitemize Gelerek Yıllık Peşin Ödeme Seçeneği: Yıllık eğitim ücreti nakit ödeme veya herhangi bir kredi kartı ile limitinin yıllık eğitim ücreti kadar olması halinde tek çekim şeklinde yapılır. Nakit ödeme ve kredi kartlarından tek çekim ödemelerde %5 indirim uygulanır.
 © 2011, Mevlana Üniversitesi Yeni İstanbul Cad. No: 235 42003 Selçuklu / KONYA
Mevlana Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web-Yazılım Ekibi tarafından hazırlanmıştır
444 42 43